Кошик
9 відгуків
Розрахунок Вашої персональної сонячної електростанціїСЕС UNASOLAR
+38 050 3358357

75 мільйонів євро інвестицій в житловому секторі України

75 мільйонів євро інвестицій в житловому секторі України
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) виділяє додаткові ресурси для підтримки зусиль України в сфері енергоефективності

08.04.16

Допомога ОСББ та окремим мешканцям у впровадженні високоефективних технологій і заходів

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) виділяє додаткові ресурси для підтримки зусиль України в сфері енергоефективності в рамках нової Програми фінансування енергоефективності в житловому секторі України (IQ energy, «Ай-Кью енерджі») обсягом 75 мільйонів євро.

Метою програми є підвищення енергоефективності української житлового сектора, який є одним з найбільших в Європі (понад 10 млн будинків). Програма IQ energy буде реалізовуватися через банки-партнери «УкрСиббанк», «ОТП Банк» та «Мегабанк» з широкою мережею відділень по всій країні. Реалізація програми буде супроводжуватися масштабною інформаційною компанією з метою поліпшення обізнаності в сфері енергоефективності.

Майже через два десятиліття після підписання першого проекту енергоефективності в країні ЄБРР залишається одним з ключових джерел фінансування в цьому секторі, виділяючи на цю важливу мету більше третини річного обсягу інвестицій.

Позичальники, які відповідають критеріям участі в програмі, зможуть отримати кредити на реалізацію широкого спектру заходів енергоефективності, зокрема термоізоляцію стін, дахів і підлог перших поверхів; установку сучасних енергоефективних вікон, газових котлів та котлів на біомасі; модернізацію систем теплопостачання; установку сонячних систем опалення та багато інших заходів.

Програма IQ energy підтримується грантових фінансуванням в обсязі 15 мільйонів євро з Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології (E5P), найбільшим донором якого є Європейський Союз. Залежно від типу інвестицій ці кошти будуть використані для покриття до 20 відсотків суми кредиту для позичальників-фізосіб і до 35 відсотків суми кредиту для ОСББ. Крім цього, для реалізації програми передбачається отримання технічної допомоги, що фінансується з коштів E5P та Шведського агентства міжнародного співробітництва з розвитку (Sida).

Очікується, що клієнти будуть застосовувати високоефективні технології та заходи, які дозволять їм підвищити показники енергоефективності (на 20 відсотків і більше в порівнянні з поточними) і істотно скоротити витрати на комунальні послуги. Окремі домогосподарства і ОСББ також зможуть підібрати на сайті програми www.iqenergy.org.ua найкращі доступні технології з урахуванням індивідуальних потреб. Фізичні особи також зможуть подавати через цей веб-сайт заявки на отримання грантових коштів.

«Не дивлячись на деяке зниження енергоємності за останнє десятиліття, українська економіка залишається однією з найменш енергоефективних серед усіх країн діяльності ЄБРР і сильно залежить від імпортних енергоносіїв. І найбільшим споживачем є житловий сектор, на який припадає понад 33 відсотків загального обсягу споживання енергії в Україні. З огляду на це, програма IQ energy не тільки своєчасно забезпечить вкрай необхідне фінансування, а й допоможе в цілому змінити картину споживання енергії в житловому секторі », - зазначив Директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. Станом на середину березня 2016 року Банк взяв на себе зобов'язання з надання понад 11 мільярдів євро в рамках 363 проектів в країні.

За матеріалами опублікованими: http://www.ebrd.com/

Джерело: Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР)