Кошик
7 відгуків
Розрахунок Вашої персональної сонячної електростанціїСЕС UNASOLAR
+38 050 3358357

Проектування систем електропостачання

Проектування систем електропостачання
Проектування систем електропостачання вимагає комплексного підходу до вибору і оптимізації схем електричних мереж та техніко-економічного обгрунтування рішень, що визначають склад, структуру, зовнішні і внутрішні зв'язки, динаміку розвитку, параметри

14.10.16

Вирішення завдань проектування систем електропостачання вимагає використання великого обсягу інформації, розміщеної в різних літературних джерелах, нормативних документах, відомчих інструкціях, інтернет-ресурсах, а також накопиченого десятиліттями вітчизняного і зарубіжного досвіду проектування. 

Щоб отримати загальне уявлення і розібратися в теоретичних та практичних відомостях про системи електропостачання та їх основні параметри і компоненти, наведемо наступні основні компоненти:

1. Джерело електроенергії. Це може бути ТЕЦ, ГЕС, АЕС, а також будь-які інші альтернативні джерела електичною енергії, такі як сонячні електростанції (СЕС), вітрові електростанції (ВЕС)та ін.

2. Електричні мережі. Електричні мережі високої напруги 110кВ і вище, які прокладаються на великі відстані і з'єднують джерело електроенергії з районними розподільними знижувальними підстанціями.

 

 

3. Підвищуючі трансформаторні підстанції. Такі подстнанціі, як правило, можуть встановлюватись в безпосередній близькості до джерела електроенергії (1) в для того щоб підвищити напругу в електричних мережах з генераторного (як правило генераторное напруга на електростанція в залежності від потужності енергоблоку варіюється від 6.3кВ до 24кВ) до рівня необхідного для передачі електроенергії по мережам високої напруги (2).

4. Районні знижувальні розподільчы трансформаторні підстанції. Такі подстнанціі, як правило, встановлюються безпосередньо в районі електропостачання, це може бути місто, район міста або будь-який населений пункт, а також промислове підприємство. На таких підстанціях напруга в електричних мережах знижується з рівня високої напруги (110 кВ і вище) до рівня середньої напруги (10-6кВ).

5. Розподільні мережі середньої напруги. За таких мереж електроенергія передається від районних знижувальних розподільних підстнацій (4) до знижувальних підстанцій електроприймачів (6). Також, такі мережі можуть служити внутрішніми розподільними мережами великих промислових підприємств, за якими електроенергія передається від ГПП (головної понижуючої підстанції) до цехових ТП.

6. Електроприймачі. Як кінцевих електроприймачів в системі електропостачання можуть бути абонентські трансформаторні підстанції ТП 10 (6) /0.4кВ в яких напруга в електричних мережах з середнього (10-6кВ) знижується до низького рівня (0.4кВ), який використовується безпосередньо електроприймачами. На промислових підприємствах рівень напруги, що використовується безпосередньо кінцевими електроприймачами може варійоватся від 10кВ (велике енергоемне технологічне обладнання) до 400В (допоміжне технологічне обладнання, вентиляція, освітлення та ін.).

На практиці, системи електропостачання та електричні мережі можуть мати більш складну структуру.
 

Попередні статті