Кошик
8 відгуків
Розрахунок Вашої персональної сонячної електростанціїСЕС UNASOLAR
+38 050 3358357

Види розподільних щитів

Головною складовою енергомережі в домашніх умовах вважається щиток, призначений для компонування приладів захисту і безпосередньо приладу обліку. Існують певні види розподільних щитів. Їх використання характерне в будинку і квартирі.

14.05.17

Різновиди розподільних щитів

 • ГРЩ (головний розподільний щиток) — це силова високовольтна установка. Являє собою високотехнологічну електронну або механічну систему, призначену для постачання будинку електроенергією.
 • ВРУ (ввідно-розподільний пристрій) — являє собою комплекс компонентів. Застосовується для прийому та обліку електроенергії. Виконаний в металевому корпусі зі сменяемыми панелями.
 • ЩР (щити розподільні) — це пристрій призначений для розподілу електроенергії. Також захищають споживачів від короткого замикання і надструмів. Прийнято встановлювати, як в домашніх умовах, так і в суспільно-адміністративних місцях.
 • АВР (автоматичне введення резерву) — такі пристрої відмінно справляються з передачею харчування з основного на резервний джерело, якщо виникає аварійна ситуація або падає напруга. Також захищає приміщення від перевантажень.

Розподільний щиток в квартирі

 • ЩУ і ЩА (щити керування і щити автоматики) — потрібно для автоматизованих систем. Найчастіше встановлюються для системи освітлення, вентиляції та роботи пожежної системи.
 • ЩУ (щити обліку) — застосовується в промислових умовах, спеціалізується на обліку електроенергії в мережах з трьома фазами. Рідше встановлюється в офісних приміщеннях для житлових умов. Для такого комплексу пристроїв практикується пломбування.
 • ЩО (освітлювальні щити) — такий щиток вважається відмінною ідеєю для контролю за освітленням. Прилади безпечно їздити системи освітлення. Спеціалізується на запобігання коротких замикань і перенапружень.

Вибираємо щиток для житлових умов

В будинку при виборі електрощитка повинні дотримуватися не тільки вимоги безпеки, але ще й естетичності:

 • купуйте конструкцію з запасом, можливо виникне потреба дещо реконструювати свою електричну мережу;
 • визначтеся з типом щитків. Є зовнішні, вбудовувані і прикладні. Тут слід відштовхуватися від типу електрифікація і навколишніх умов. Якщо ваша проводка облаштована відкритим чином, ідеальним рішенням буде купити прикладної варіант, для прихованої електропроводки надійніше купувати вбудований тип. Якщо виконується розведення проводкис вулиці, доцільно віддати перевагу электрощитам зовнішньої установки;
 • якщо у вашому щитку буде встановлено прилад обліку, важливо придбати розподільник зі спеціальним модулем;
 • наступний етап заснований на виборі матеріалу. Для дому краще, якщо це буде пластик, так як такий матеріал володіє додатковою ізоляцією і не піддається корозії, до того ж оформляється естетично;
 • виробник також дуже важливий. На сьогоднішній день найкращими пристосуваннями вважаються ті, які вироблені фірмами Білорусії. У них дотримані всі умови, норми, ПУЕ та Дсту.
Попередні статті