Корзина
9 отзывов
Розрахунок Вашої персональної сонячної електростанціїСЕС UNASOLAR
СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ UNASOLAR
+380503358357
+380671180383менеджер Матвій
+380661180383менеджер Вікторія
Добавить отзыв
Корзина

Як порахувати прибуток з сонячної станції? Фотоелектрична географічна інформаційна система (PVGIS)

Як порахувати прибуток з сонячної станції? Фотоелектрична географічна інформаційна система (PVGIS)

Останнім часом мені дуже багато зустрічалося інформації про окупність інвестицій у сонячну енергетику за 2,5 - 3 роки. Як людині, яка вже шість років допомагає інвесторам реалізовувати проекти в сонячній енергетиці, і розуміє що реальна окупність 4-5 років, а в деяких особливих випадках і більше п'яти, мені здавалося що цей горе маркетинг дуже швидко викривається і лише дратує клієнтів.

Проте нещодавно на зустрічі з клієнтом я почув протилежну інформацію, вони були готові вибрати компанію яка на тому ж обладнанні гарантує їм більше генерацію спираючись на "досвід".

Звісно відчуття того, що  конкуренти обіцяють клієнту більше сонячних днів у році, ніж ми стало мемом у нас в колективі, але ця думка кілька днів не виходила у мене з голови.

Генерація звісно залежить від погоди, але в першу чергу це правильне технічне рішення, орієнтація, вибір модулів, розрахунок робочих струмів і напруг і якісна комутація. Не буду зараз зупинятись на тому як розрахувати оптимальне технічне рішення. Хоча зауважу, що найбільш інтуїтивно зрозумілий спосіб розробки, документування та подання 3D моделей сонячних електростанцій є моделювання в SketchUp, який добре працює з усіма іншими інструментами проектування. Зупинюсь на прогнозування генерації.

Отже, інструментів для цього є декілька.

Фотоелектрична географічна інформаційна система (PVGIS)

PVGIS доступний англійською, французькою, італійською та іспанською мовами для будь-якого місця в Європі та Африці, а також у значній частині Азії та Америки.

PVGIS забезпечує безкоштовний та відкритий доступ до наступної інформації:

1. PV-потенціал для різних технологій та конфігурацій мережевих та автономних систем.

2. Дані сонячного випромінювання та температури, як середньомісячні так і щоденні

3. Повний часовий ряд годинних значень як сонячного випромінювання, так і фотоелектричних показників.

4. Типові метеорологічні дані року для дев'яти кліматичних змінних.

5. Готові до друку карти сонячних ресурсів та фотоелектричного потенціалу за країнами чи регіонами.

Програмне забезпечення PVMAPS включає всі моделі оцінки, що використовуються у PVGIS.

Що таке PVGIS

PVGIS - це веб-додаток, що дозволяє користувачеві отримувати дані про сонячне випромінювання та виробництво енергії фотоелектричної (PV) системи в будь-якому місці більшості частин світу. Він повністю безкоштовний у використанні, без обмежень щодо того, для чого можна використовувати результати, і без необхідності реєстрації.

PVGIS можна використовувати для проведення ряду різних розрахунків. Ви також можете ознайомитись із методами, що використовуються для розрахунків, або в короткому посібнику "Початок роботи". Цей посібник опише кожен із них. Щоб використовувати PVGIS, вам потрібно пройти кілька простих кроків . Багато інформації, наведеної в цьому посібнику, також можна знайти в довідкових текстах PVGIS.

Ось інструмент який може використовувати кожен безкоштовно для визначення продуктивності станції в своєму регіоні:

https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/fr/#PVP

Більшість даних про сонячну радіацію, що використовуються PVGIS, були розраховані на основі супутникових знімків. Для цього існує ряд різних методів, на основі яких використовуються супутники. Наразі доступні варіанти PVGIS:

PVGIS-SARAH Цей набір даних був розрахований CM SAF та командою PVGIS. Ці дані охоплюють Європу, Африку, більшу частину Азії та частини Південної Америки.

PVGIS-NSRDB Цей набір даних наданий Національною лабораторією відновлюваних джерел енергії (NREL) і є частиною Національної бази даних про сонячне випромінювання .

PVGIS-CMSAF Цей набір даних був розрахований співпрацею CM SAF для району, що охоплює Європу та Африку, а також частини Південної Америки. Дані охоплюють період 2007-2016 років.

Дані отримані з SARAH і CMSAF можуть для одного й того ж регіону відрізнятися до+/- 2 % . Враховуючи, що ми рахуючи фінансові показники, маємо врахувати ризики варто обирати меншу прогнозну генерацію для розрахунку окупності.

В разі отримання банківського кредитування на розгляд разом з проектом подається генерація розрахована у звіті програмного забезпечення PVsyst.

PVsyst призначений для використання архітекторами, інженерами та дослідниками. Це також дуже корисний навчальний інструмент. Він включає детальне контекстне меню довідки, яке пояснює процедури та моделі, що використовуються, та пропонує зручний підхід із керівництвом для розробки проекту. PVsyst може імпортувати метеодані, а також персональні дані з багатьох різних джерел.

Звіт PVsyst містить наступну інформацію PVsyst:

1. Загальне виробництво енергії [МВт-год / рік] має важливе значення для оцінки рентабельності фотоелектричної системи.

2. Співвідношення продуктивності (PR [%]) описує якість самої системи.

3. Питома енергія [кВт / год / кВт] є показником виробництва на основі доступного опромінення (розташування та орієнтація).

https://www.pvsyst.com/download-pvsyst/ PVsyst працює лише під Windows.

Хочу побажати всім сонячного настрою і лише якісних проектів.

Сонечко працює на Вас!