Кошик
6 відгуків
Розрахунок Вашої персональної сонячної електростанціїСЕС UNASOLAR
Ринок паливних елементів до 2030 року зросте до 53 млрд дол

Ринок паливних елементів до 2030 року зросте до 53 млрд дол

Департамент енергетики США опублікував в жовтні 2015 року новий звіт, який показує безпрецедентною швидкістю росту ринку паливних елементів, на загальну суму понад $ 2,2 млрд в продажах в 2014 році. Роком раніше було 1,3 млрд дол.

21.02.16

Департамент енергетики США опублікував в жовтні 2015 року новий звіт, який показує безпрецедентною швидкістю  росту  ринку паливних елементів, на загальну суму понад $ 2,2 млрд в продажах в 2014 році. 
Роком раніше було 1,3 млрд дол. 
До галузі паливних елементів Міністерство відносить три основних напрямки ринку.

Стаціонарна електрогенерація: первинний або резервне джерело електроенергії, когенерація;

Транспорт: використання паливних елементів в автомобілях, автобусах; Вантажопідйомне обладнання; допоміжні блоки живлення для транспортних засобів.

Мобільні елементи: мобільні джерела енергії, а також частини мобільних гаджетів.

За 2014 рік було випущено 50 тис. паливних елементів, їх сумарна потужність склала 180 МВт.


Лідерами зростання стали Північна Америка (вантажопідйомне обладнання і велика генерація) і Японія (паливні елементи для домогосподарств).

Основні тренди напрямку:
зростання підтримки ринку з боку влади штатів і регіонів, особливо в США (Каліфорнія і Коннектикут);
інтерес з боку великих компаній. Кожна 10 компанія зі списку найбільших світових компаній Fortune 500 так чи інакше використовують водневі технології для електропостачання будівель або переміщення транспортних засобів. Серед провідних 100 компаній ― це кожна четверта компанія;
сильна підтримка використання водневої енергетики для електропостачання домогосподарств в Японії і Південній Кореї. В Японії число власників міні-генераторів проекту ENE-FARM (проект компанії Panasonic) вже перевищила 120 тис. Корейці, навпаки, підтримують генерацію не на рівні домогосподарств, а великі проекти, потужністю в МВт.

Активні області застосування паливних елементів найрізноманітніші: паливо для мобільних і стаціонарних навантажувачів, електроенергія для обчислювальних центрів, базових телекомунікаційних станцій, різних об'єктів комерційної нерухомості.

Окремої згадки стоїть проект ENE-FARM. Когенераторів (електроенергія і тепла вода) зразка 2015 року має електричну потужність 0,2-0,7 кВт при вартості в ~ 22 тис. Дол. Електростанція вагою близько 100 кг харчується від палива міської системи газопостачання.


Станції ENE-FARM (з окремим бойлером ― зліва і спільне рішення ― справа)

Ескаватори навантажувачі на водневому паливі працюють на 60 складах в Північній Америці (20 штатів США і Канада). Їх загальна кількість досягла 7,5 тис. Одиниць, з яких третина була продана безпосередньо в 2014 році.
Перші серійні автомобілі на водневому паливі були представлені в кінці 2014 року. Першопрохідцем в цьому напрямку стала компанія Huyndai, яка представила свої рішення для Каліфорнії і окремих світових регіонах, в яких створено відповідну інфраструктуру. Toyota випустила автомобіль в 2015 році, Honda планує це зробити в 2016 році.
Порівняння автомобілів, за даними The Guardian (параметри для ринку Великобританії на початок 2016 року).


Toyota Mirai

Число: 12 на кінець 2015 року у Великобританії. Світовий випуск ― 700 од.
Пробіг до заправки: 342 милі.
Технологія: паливні елементи, двигун 114 кВт, нікель-метал-гідридний акумулятор.
Ціна: 66 тис. фунтів (~ 2,54 млн грн.)

 

Huyndai ix35


Число: немає даних.
Пробіг до заправки: 369 миль.
Технологія: паливні елементи, двигун 100 кВт, літій-полімерний акумулятор.
Ціна: 53,1 тис. Фунтів (~ 2,04 млн грн.)


Honda FCV Clarity


Число: немає даних.
Пробіг до заправки: 435 миль.
Технологія: паливні елементи, двигун 130 кВт, літій-іонний акумулятор.
Ціна: продажу не стартували

У світі було анонсовано будівництво 90 заправних станцій. З них для 28 станцій і однієї мобільної заправної станції уряд Каліфорнії виділив 46,6 млн дол. Штат продовжить цю програму, щорічно виділяючи не менше 20 млн дол. До досягнення мережею рівня в 100 заправок.

Попередні новини