Кошик
9 відгуків
Розрахунок Вашої персональної сонячної електростанціїСЕС UNASOLAR
+38 050 3358357

ЧИ ПОБУДУЮТЬ У ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ЗОНІ СОНЯЧНУ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЮ?

Канадські інвестори із зацікавленістю розглядають можливість будівництва біопаливних заводів та електростанцій на території Чорнобильської зони. Від канадських бізнесменів прозвучало кілька реальних пропозицій, які стосуються можливого будівництва

09.04.20

Тиждень тому, поки весь світ був в очікуванні підрахунку голосів Brexit, референдуму, завдяки якому громадяни Великобританії вирішували питання про членство країни в Євросоюзі, мою увагу привернув Канадсько-український бізнес-форум. Звісно, вклад британців в бюджет ЄС важливий з точку зору макроекономіки, проте українська економіка вже настільки комфортно лежить на спині, що наврядчи ця подія могла нам якось допомогти стояти на ногах.

Чому саме Канадський форум? Тому, що в рамках Форуму разом з питаннями збільшення експорту з України до Канади та окреслення основних  напрямків розширення інвестиційних портфелів канадських інвесторів в Україні, мали обговорити використання зони відчуження в галузі відновлювальної енергетики.

Про потенціал Чорнобильської зони доповідав наш Міністр екології та природних ресурсів. Звісно є чимало проблемних питань, зокрема, законодавче врегулювання  земельних відносин. Але про політику не будемо. Сама ідея дуже класна. Побудувати Сонячну електростанцію в Чорнобилі де є вже готова інфраструктура, включаючи трансформаторні підстанції, високовольтні лінії електропередач і т.ін. було би вигідно, як для держави, адже, сьогодні утримання цієї структури - і атомної станції, і всієї зони - для державного бюджету коштує десь більше 2 млрд гривень, і це при тому, що досі є фінансування від іноземних донорів. Для бізнесу це можливість економити на оренді  землі. Адже, щоб розташувати на землі сонячні батареї для станції потужністю до 10Мвт, потрібно отримати земельну ділянку площею 30 га землі, що на сьогодні щонайменше 300 тис. грн на рік оренди. Взагалом, в зоні ЧАЕС,  є близько 6 тис. га незадіяних земельних ділянок, частина з яких може використовуватися для розміщення об'єктів електричної генерації. Тож потенціал справді великий!

Інші новини
Контакти
 • Телефон:
  +38 097 971 92 94, менеджер Андрій
  +38 067 105 74 19, менеджер Вікторія
  +38 050 335 83 57, директор Матвій
  +38 097 430 3939, менеджер
 • Контактна особа:
  Матвій
 • Адреса:
  вул. Петра Вершигори, 1, Київ, Україна
 • Email:
  unasolar.office@gmail.com