Кошик
9 відгуків
Розрахунок Вашої персональної сонячної електростанціїСЕС UNASOLAR
+38 050 3358357

PRO: альтернатива регулятору ринку енергетики України

На цьому тиждні 18 травня відбувся круглий стіл на тему: "Роздрібний ринок електричної енергії: регулювання навмання?", рамках публічного діалогу представники влади, бізнесу, громадськості та експертних кіл обговорили проблематику регулювання...

21.05.17

За круглим столом було презентовано основні тези аналізу регулювання із визначенням проблем та причин їх виникнення. Зелена книга, розроблена експертами офісу BRDO надає оцінку існуючим інструментам регулювання на предмет ефективності, корупційних ризиків, сприятливості для бізнесу та доцільності, за унікальною методикою Rolling Review.  

BRDO (Better Regulation Delivery Office) – незалежна неурядова структура, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі і західних партнерів: Світового банку та уряду Канади. Офіс фінансують міжнародні донори, щоб прискорити процес реформ в Україні. Експерти Офісу прагнуть впровадити ефективне регулювання завдяки партнерству держави й бізнесу. Експерти Офісу вже розпочали інвентаризацію регуляторних актів, випрацювали критерії їх оцінки та розробили кілька ініціатив у сфері регулювання.

Детально ознайомитись із змістом Зеленої книги можна тут.

«Поточна ситуація на ринку – свідчення того, що правильна модель взаємодії досі не була знайдена. Спроби точкових змін – щось дорегулювати, підправити – не вирішують проблем, адже не дають нової якості процесу. Потрібен комплексний системний підхід, з урахуванням балансу інтересів усіх учасників ринку, якісної оцінки регулювання. Тільки такі рішення дадуть можливість бізнесу розвиватися, а отже, зростати українській економіці» - зазначила голова Державної регуляторної служби (ГРС)  Ксенія Ляпіна.

Про ефективність регулювання розказав керівник сектору «Енергетика» BRDO Олексій Оржель, - «Кожен четвертий з 94 законодавчих актів, що визначають правила роботи на ринку обсягом 152 млрд грн, є незаконним або неактуальним. У 96% випадків державне регулювання галузі електроенергії не досягає своїх цілей. Ринок має працювати за системними нормами та інструментами, вплив яких можна математично прорахувати, незалежно від лобістських преференцій».

«Нарешті закон про ринок електроенергії можна вважати прийнятим де-юре, але попереду нас чекає тяжка робота. Фактично, ми маємо заново створити ринок роздрібної енергії, чітко прописати механізми. Зараз є лише зобов’язання споживача прийняти ту якість і ціну товару, яку йому дають. Ми маємо прийти до того, коли кожен споживач зможе сам обирати постачальника послуг. Це можливо тільки за конструктивної участі всіх сторін ринку» зазначив голова підкомітету з питань електроенергетики та транспортування енергії Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Лев Підлісецький.

В обговоренні активну участь узяли виконавчий директор КБУ Віталій Грусевич, ключовий експерт FORBIZ Джошуа Бадах, заступик Міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко, Олег Іваненко, Семенець Анатолій, антимонопольний​ комітет Кулікова Тетьяна, мінекономіки Валерій Прокопець, Ершов Андрій, Гончаренко Олексій та інші учасники.

 Детальніше на REGULATION.GOV.UA #PROДіалог 

Автор Гетьман Андрій, головний інженер в компанії UNASOLAR.

 

 

Інші новини