Кошик
9 відгуків
Розрахунок Вашої персональної сонячної електростанціїСЕС UNASOLAR
+38 050 3358357

Світові тренди: Глобальна сонячна потужність вперше перевищила атомну енергію

До кінця 2017 року потужність сонячної енергії буде конкурувати з ядерною, а вже до 2022 року буде більше, вдічі більшої потужністі за атомну.

02.10.17

Потужність встановлених сонячних електростанцій досягне 81 ГВт в 2017 році, це в двічи більше ніж в 2014 та в 32 рази більше ніж в 2000 році. Ці цифри наведені в останній редакції GTM Research Global Monitor Solar Demand Monitor, яка ретельно відслідковує тенденції, що рухаються на ринку та руйнують ринок, у країнах по всьому світу. Одна з найяскравіших статистичних даних: до 2022 року глобальна потужність, ймовірно, досягне 871 гігават. Це приблизно на 43 гігават більше, ніж очікувалося, кумулятивне встановлення вітру до цієї дати. І це більше, ніж подвоює сьогоднішню атомну потужність.

 

За даними Інституту атомної енергії, у світі працюють 391,5 гігаватт атомних електростанцій. За оцінками досліджень GTM, на кінець року у світі буде близько 390 гігават потужності сонячних електростанцій. 

Вперше сонячні електростанції та атомні електростанції будуть на рівних умовах - принаймні, коли мова йде про сировину.

Звичайно, атомні електростанції виробляють 2 476 661  год електроенергії щороку, що становить приблизно 11 відсотків світової генерації. З іншого боку, сонячна енергія становить 375 000 ГВт год -годин електроенергії щороку, або близько 1,8 відсотка світової генерації. Розрив у виробництві є значним. 

У 2014 році Міжнародне енергетичне агентство переглянуло темпи зростання сонячної енергетики до середини століття. Під сценарієм високого розвитку, який в основному відображає поточний реальний сценарій показує, що світ може отримати 16% електроенергії від енергії сонця до 2050 року та ще 11 відсотків від концентрації сонячної енергії. Це зробило б енергії сонця домінуючим джерело енергії в усьому світі.

Протягом останніх трьох років темпи приросту та зниження витрат для сонячної енергії значно перевищили прогнози. Тим часом висока вартість, повільна конструкція та конкурентоспроможні поновлювані альтернатива викликає занепад глобальної атомної промисловості.

Тенденційні лінії стають яснішими з кожним роком.

Інші новини