Кошик
9 відгуків
Розрахунок Вашої персональної сонячної електростанціїСЕС UNASOLAR
+38 050 3358357

Ухвалили! Проект Закону №8449-д зареєстровано

8449 - Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії

25.04.19

Сьогодні прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».

Ініціатори законопроекту: Домбровський Олександр Георгійович, Підлісецький Лев Теофілович, Бондар Михайло Леонтійович, Писаренко Валерій Володимирович, Богдан Руслан Дмитрович,  Ксенжук Олександр Степанович, Чижмарь Юрій Васильович, Лівік Олександр Петрович.

Законом вносяться зміни до ряду законів України, якими запроваджується, що починаючи з 1 січня 2020 року отримання підтримки для суб’єктів господарювання, які реалізують у сфері ВДЕ проекти певної величини є можливим виключно за умови участі таких суб’єктів в аукціоні з розподілу квоти підтримки та їх перемоги.

Встановлено "Зелений тариф"для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками споживачів, у тому числі приватних домогосподарств, встановлена потужність яких не перевищує 50 кВт.

Окремо визначаються розміри проектів, які повинні йти на аукціони, порядок їх проведення та визначення переможця.

Щодо рівня «зеленого» тарифу для різних видів ВДЕ, Законом передбачено у 2020 році зниження рівня «зеленого» тарифу для СЕС на 25% з подальшим зменшенням ще на 2,5% кожного року протягом 3 років та для ВЕС зменшення рівня тарифу на 10% з подальшим зменшенням ще на 1,5% кожного року протягом 3 років.

Згідно із Законом, існуюча система підтримки «зеленими» тарифами діятиме до 2030 року, також вказується на кого вона поширюється.
На прохання голови Комітету О.Домбровського, народні депутати підтримали правки №24, 43, 84, 120, непрйняття яких розбалансовує законопроект.

Верховна Рада 251-им голосом прийняла Закон у другому читанні та в цілому.
Проект Закону зареєстровано за №8449-д.

Інші новини